Aydın Üniversitesine Yakın Kız Yurdu

Yaklaşık olarak 11.500 öğrencinin eğitim gördüğü Aydın Üniversitesi İstanbul’un en önemli merkezlerinden birinde yer almaktadır. Küçükçekmece mevkiinde bulunan kampüs metrobüs yoluna yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bir vakıf üniversitesi olan okul İstanbul’da yaşayan öğrencileri ağırladığı gibi İstanbul dışından gelen ve hatta yabancı öğrencileri de ağırlamaktadır. 

aydın üniversies,ne yakın ceylan kız öğrenci yurdu

Ceylan kız öğrenci yurdu olarak hizmet veren kurumumuz sosyal alanları ve konforlu odaları ile öğrencilerimizin sadece başarıya odaklanmalarına destek olmaktadır. Yurdumuz Aydın Üniversitesine sadece 15 dakikalık mesafededir. Siz de Aydın Üniversitesine yakın kız yurdu arayışı içindeyseniz bizimle tanışabilirsiniz. Yurtta kalmak öğrenciler için farklı avantajlar sağlamaktadır. Sadece şehir dışından gelenlerin kalacağı bir mekân gibi düşünülmemesi gereken yurdumuz aynı zamanda çocuklarınızın sosyalleşebileceği ortamları da sunmaktadır. İstanbul Anadolu Yakası’nda yaşayan bir öğrencinin Aydın Üniversitesi’ne geliş ve dönüş için harcayacağı mesafe evinin metrobüs ile uzaklığına bağlı olarak en az 3 saat olarak düşünülebilir. Oysa bir ev ortamı sunduğumuz yurdumuzda kalan öğrenciler kısa sürede okullarına gidebilir ve aynı şekilde dönebilir.  

  1. Yurtta Kalmanın Avantajları

Üniversite çağına gelmiş çocuklarınızın kendi ayaklarında durmaları konusunda ilk denemeleri yapacakları alanlar kuşkusuz yurtlardır. Sağladığımız imkânlar ile onlara bir ev ortamının sıcaklığını yaşatırken aynı zamanda teknolojinin desteğiyle güvenilir mekânlar yaratırız. Etüt odaları ve sosyal alanlar sayesinde hem kaliteli ders çalışma ortamlarına sahip olan öğrenciler hem de molalarında birlikte paylaşımlarda bulunabilirler. Ceylan kız öğrenci yurdu E-5 karayolu üzerindedir ve ulaşımı son derece kolaydır. Kızınız zamanını yolda harcamak yerine kendine ve derslerine daha fazla zaman ayırabilir. Yurtta kalmanın önemli avantajları arasında;

  • İnternetin kesintisiz ve hızlı verilmesi,
  • Okula yakın olmak,
  • Kalabalık ortamlarda yaşamaya alışmak,
  • Arkadaş edinme becerisi,
  • Yemeklerin hazır olması,
  • Temizlik derdi olmaması ve
  • Paylaşmanın ne demek olduğunu anlaması sayılabilir.

Özellikle üniversitenin ilk yıllarda öğrencilerin nerede kalacakları hep sorun olmuştur. Evine yakın bir okul tercihinde bulunmayanlar bu soruyla baş başa kalmaktadır. Kampüse yakın bir yurtta kalmak her zaman için en ideal çözüm olarak görünmektedir. Üstelik gelişen yaşam şartları ve teknolojilerin desteğiyle özel yurtlar öğrenciler için önemli bir ayrıcalık yaratmaktadır. Öğrenci psikolojisinden anlayan yöneticilerimiz ve bir anne şefkati gösterebilecek çalışanlarımız ile Ceylan kız öğrenci yurdu çocuğunuza ikinci bir ev olarak hizmet verecektir. Yurdumuzda kalan gençler yeni insanlarla tanışmanın mutluluğuyla kendilerini daha iyi ifade etmeye başlarlar. Dersler konusunda birbirlerine yardımcı olabilirler ve bir üst sınıftaki arkadaşlarından da bu konuda destek alabilirler. Kaldığınız koridorda, odada ve sosyal mekânlarda aynı yaşlarda gençlerden oluşan bir mekân pek çok güzel anı biriktirmeye de ortam hazırlamaktadır. Hiç çaba göstermeden bile pek çok yeni arkadaşınız olacağı için şimdiden heyecanlanabilirsiniz.

ceylan kız yurduna yakın aydın üniversitesi

Ceylan kız öğrenci yurdunun sunduğu özel hizmet seçenekleri arasında 24 saat boyunca sağlanan güvenlik uygulamaları, tam gün sıcak su imkânı, merkezi ısıtma ve soğutma, revir, spor salonu ve misafir odası sayılabilir. Her odada buzdolabı bulunmaktadır. Yurdumuzun odalarında ortopedik yataklar ve katlarda da çift asansör ile hizmet sağlanmaktadır. Oda dekorasyonları öğrencilerin ihtiyaçlarını görecekleri şekilde minimalist bir yapıda hazırlanmıştır. Geniş sosyal alanlar öğrencilerin keyiflerine göre diledikleri alanda vakit geçirmelerine olanak sağlarken özellikle teras kafenin gece manzarası huzurlu bir şekilde uykuya dalmalarına yardımcı olacaktır. Ebeveynler olarak öncelikle sizlerle tanışmak ve hizmetlerimiz hakkında sizleri bilgilendirmek ve yerimizde ağırlamak isteriz. Siz ne kadar rahat ve huzurlu olursanız çocuklarınızda bize o kadar kolay alışacak ve yeni evlerini daha rahat benimseyeceklerdir.  

İletişim

Hemen Kayıt Ol

İletişim Bilgileri

Ceylan Kız Öğrenci Yurdu

• ANA SAYFA • HAKKIMIZDA • HİZMETLERİMİZ • GALERİ • ÜNİVERSİTELERE YAKINLIK • BLOG • İLETİŞİM • DUYURULAR

© 2016 Ceylan Kız Öğrenci Yurdu Tüm hakları saklıdır. | Bölgesel Seo Web Tasarım